Sıkça Sorulan Sorular

Direksiyon arızalarında karşılaşılan en sık arıza nedeni; direksiyon parçasının su almasıdır. Su ile temas eden parça zamanla paslanmakta ve içerisinde  sızdırmazlık keçelerine ve burçlarına zarar vermektedir. Bu durumun oluşmaması için direksiyon kutusunu koruyan körüklerin yırtık veya yıpranmış olmamasına dikkat etmek gerekir. Bunun dışında dışarıdan alınan darbelerde direksiyon kutusunda arıza olmasının farklı bir sebebidir. Parçanın kullanım ömrünün tamamlanması ise farklı bir arıza sebebidir.

Direksiyon arızasını oto mekanik, motor servisleri, rot balans ön düzen servisleri ve direksiyon servisleri arıları teşhis edebilir. Onarım ise sadece direksiyon servislerinde sağlanabilir.

Aracın garanti süresi devam ediyorsa diğer bütün parçalar gibi direksiyonda garanti kapsamına girmekterdir. Burada dikkat edilen husus, servis dışında işlem görmemiş ve herhangi darbe almamış olmasıdır.

Direksiyon arıza sesi, kullanıcı tarafından sadece direksiyonu çevirdiğinde ses geliyorsa anlaşılabilir. Diğer sesler uzman kişi tarafından tespit edilebilir.

Satış Sonrası Hizmet

Satış sonrası garanti süresi genel olarak 1 (bir) yıldır. Parçanın özelinde veya bazı durumlarda değişiklik gösterebilir.

Aracınız Alternatif  Direksiyon’da tamir edildikten sonra başka bir firmanın sürece müdahale etmesi firmamızın garanti şartlarını ihlal etmektedir.

Direksiyon kutularında bulunan yağ kaçakları genel olarak tamir edilebilir. Burada önemli olan direksiyon kutusunun içerisinde bulunan gremier milinin temizlenebilir durumda olmasıdır. Çok uzun zaman su almış parçaların pas oranları temizlenemeyecek durumda olabiliyor. Bu ancak parça söküldükten sonra gerekli ölçümlerin sonunda anlaşılabilir.

Direksiyon kutusundaki yağ kaçırma oranına ve kaçağın gerçekleştiği alanın durumuna göre; tamir ya da değişim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hızlıca
İletişime Geç

% 100 Hizmet Kalitesi

Sizde Bizimle Çalışın Hizmetin En İyisini Alın.

2008 yılından bugüne kadar kusursuz müşteri memnuniyeti ile hizmet veriyoruz. Şimdi bu hizmeti Türkiye’nin her yerine ulaştırıyoruz!

Site Hartası

İletişim Addreslerimiz

Address: Evren Sanayi Sitesi 2. Cadde 16. Sokak No:3 Şanlıurfa Eyyübiye 

Telefon: +90 545 215 63 27

E-posta: info@alternatifdireksiyon.com

Copyright © 2023. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarlayan Tekno Reklam Ajansı

Mesaj Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Bizi Ara